PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19 202122232425
26272829

Udostępnij:

Dąbrowskie dzielnice bez tajemnic

Poniedziałek, 19 lutego, 2024

Mieszkańcy, którzy brali udział w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym zdążyli już dobrze poznać podział dzielnicowo-osiedlowy podział naszego miasta. Z uwagi na planowane powołanie Rad Dzielnic, a co za tym idzie konieczność przeprowadzenia wyborów do tych jednostek, oddaliśmy niedawno do użytku kolejne narzędzie służące do lepszej orientacji w przestrzeni naszego miasta:https://mapa.inspire-hub.pl/#/dabrowa_gornicza

Na portalu Inspire Hub, przy pomocy menu umiejscowionym po prawej stronie, dotąd mogliśmy sprawdzić istotne dane dotyczące danej nieruchomości. Dzięki nim w łatwy sposób odszukać można zapisy:
- Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego;
- Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Wspomnianą nowością na tym portalu jest możliwość sprawdzania podziału na dzielnice i osiedla. Dzięki temu, możemy szybko sprawdzić do jakiej dzielnicy i jakiego osiedla należy dana nieruchomość:

1.    W celu sprawdzenia do jakiej dzielnicy/osiedla należy dany punkt adresowy, w menu po prawej stronie, w zakładce MPZP, zaznaczyć należy kafelek „PUNKTY ADRESOWE”, wtedy przy numerach nieruchomości pojawią się małe pomarańczowe kółeczka; gdy najedziemy na nie kursorem ukaże się nam punkt adresowy wraz z nazwą dzielnicy i osiedla.

2.    Gdy chcemy zobaczyć cały obrys dzielnicy/osiedla lub sprawdzić ich liczebność, powierzchnię oraz spis ulic, musimy kliknąć na zakładkę „DZIELNICE” w menu, a następnie zaznaczyć/odznaczyć warstwy DZIELNICE oraz OSIEDLA. Klikając na lupkę po prawej stronie nazwy dzielnicy/osiedla, automatycznie zostaniemy przeniesieni na ten teren na mapie, a także wyświetlą się wskazane ww. dane.